چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 592 تاریخ: 1396/05/17 صفحه: 2
بازرس کل استان کرمان:
فساد اداری سیر صعودی دارد
بازرس کل استان کرمان گفت: در راستای رسیدگی به شکایات مردمی و اعلامیه‌های رسیده علیه سازمان‌ها و دستگاه‌های اداری استان در سال گذشته به تعداد بیش از سه هزار شکایت رسیدگی شده است.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، احمد آبیار افزود: در سال گذشته در راستای انجام دادن بازرسی‌های نامحسوس، موردی و فوق‌العاده نیز 119 بازرسی موردی انجام، پرونده تشکیل و 118 گزارش به مراجع ذی‌صلاح ارسال‌شده است.
مدیرکل بازرسی کل استان کرمان بیان کرد: به‌منظور انجام دادن بازرسی‌های برنامه‌ای در سال 1395 نیز 37 مورد بازرسی برنامه‌ای اجرا و گزارش آن تهیه و اقدام قانونی لازم انجام‌ شده است.
وی نظارت بر معاملات دولتی (مناقصه، مزایده) را از دیگر وظایف اداره‌کل بازرسی برشمرد و ادامه داد: طی سال گذشته درمجموع بر نحوه‌ی اجرای 606 مناقصه و مزایده‌های دولتی نظارت‌ شده و تعداد80 مورد که برخلاف قانون بوده، تجدید، ابطال و یا اصلاح ‌شده است.
وی نظارت و حضور فعال در جلسات کمیسیون‌های مهم و تصمیم‌ساز استان ازجمله کمیته‌ی اعتباری بانک‌ها و کمیسیون ماده پنج قانون شهرسازی و نیز برگزاری کارگروه‌های آموزشی و توجیهی در شهرستان‌ها و ادارات استانی و شهرستانی را از دیگر اقدامات بازرسی کل استان کرمان در سال گذشته برشمرد.
آبیار در ادامه، سلامت اداری و مبارزه با فساد را یکی از موضوعات بسیار مهم در جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای سلامت اداری، هزینه‌های فراوانی پرداخت می‌کند و در این راستا سازمان‌های متعددی ازجمله سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات، کمیسیون‌های نظارتی مجلس، سازمان حسابرسی، واحدهای نظارتی درون‌دستگاهی (حراست- بازرسی) و دیوان عدالت اداری دادگستری فعالیت دارند.
این مقام قضایی بیان کرد: فلسفه‌ی تشکیل دستگاه‌های اداری، خدمت‌رسانی به مردم است و لازمه‌ی خدمت‌رسانی نیز سلامت اداری است، ولی متأسفانه سیستم اداری ما دچار مشکلات اساسی است و از آسیب‌های جدی آن می‌توان به عدم تکریم ارباب‌رجوع ، تبعیض، عدم انجام دادن وظایف قانونی، اهمال و سهل‌انگاری در انجام دادن وظیفه و فساد (اختلاس، ارتشاء، تضییع اموال دولتی، تصرف غیرقانونی) اشاره کرد.
بازرس کل استان کرمان افزود: اهمال و سهل‌انگاری در انجام‌ دادن وظیفه و تضییع اموال عموم، تبعیض (پارتی‌باز) و فساد مالی، مهم‌ترین مشکلات موجود در فضای اداری است.
وی تصریح کرد: فساد اداری سیر صعودی دارد و در این زمینه در وضعیت مناسبی قرار نداریم؛ بنابراین، برای رفع فساد و تبعیض در دستگاه‌های اداری، باید با هم‌دلی قوای سه‌گانه، اقدامات جدی، قاطع و فوری انجام شود.