چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 592 تاریخ: 1396/05/17 صفحه: 1
اواخر شهریورماه در رفسنجان؛
بزرگ‌ترین کارخانه‌ی فروکروم خاورمیانه به بهره‌برداری می‌رسد
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان رفسنجان از بهره‌برداری بزرگ‌ترین کارخانه‌ی فروکروم خاورمیانه در منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی رفسنجان با سرمایه‌گذاری شرکت تاپ‌اکو هنگ‌کنگ چین در اواخر شهریورماه خبر داد.
شاهین حریری در گفت‌وگو با خبرنگار کرمان‌شهرآن‌لاین، با اشاره به این‌که این کارخانه براساس آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا احداث می‌شود، افزود: 85 درصد سهام کارخانه متعلق به سرمایه‌گذار چینی و 15 درصد سهام آن ایرانی است و بیش‌تر ماشین‌آلات، کارگران و متخصصان چینی هستند، اما درحال حاضر به تعداد کارگران ایرانی نیز افزوده شده است.
وی ظرفیت تولید کارخانه را 200 هزار تن در سال ذکر و خاطرنشان کرد: این کارخانه در دو فاز احداث می‌شود که فاز اول آن 60 هزار تن و فاز دوم آن 140 هزار تن تولید خواهد داشت که فاز اول به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان رفسنجان خوراک این کارخانه را سنگ کرومیت با کربن بیش از 6درصد دانست و بیان کرد: 800 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت دو فاز آن سرمایه‌گذاری شده است.
وی میزان اشتغال‌زایی این کارخانه را 400 نفر اعلام کرد و گفت: به‌دلیل این‌که در فرایند تولید، دود کارخانه وارد سیستم تصفیه می‌شود؛ آلایندگی کم‌تری ایجاد می‌کند و سازمان محیط زیست با بررسی‌های صورت گرفته، مجوزهای لازم زیست‌محیطی را برای فعالیت این کارخانه اعطا کرده است.