چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 598 تاریخ: 1396/06/28 صفحه: 2
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان:
در آموزش و پرورش بی‌عدالتی نباشد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: به کار بستن عقل و درایت موجب رفع همه‌ی مشکلات در بخش‌های مختلف می‌شود.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، آیت‌الله سیدیحیی جعفری در دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان با وی، در آستانه‌ی آغاز سال تحصیلی جدید، به روایتی از حضرت علی (علیه‌السلام) اشاره کرد و افزود: برترین اعمال این است که فرد برادران دینی را در اموال خود شریک کند و در سایر مسایل برای خود امتیاز قایل نشود.
وی با بیان این شعر که «درس معلم ار بود زمزمه محبتی/ جمعه به مکتب آورد طفل گریزپای را» گفت: اگر معلمان به مفهوم این شعر توجه کنند، تمام مشکلات بر طرف می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان این‌که کاری که برای خدا و در راه خدا باشد، بسیار ارزشمند است، گفت: همه‌ی دستورات اسلام دارای حکمت و فلسفه‌ای خاص است و اگر به آن‌ها عمل شود موجب سعادت می‌شود.
آیت‌الله جعفری افزود: اگر به دستورات دین پایبند باشیم، به نفع ماست و اگر بی‌تفاوت باشیم، ضررش را در همین دنیا خواهیم دید.
وی با بیان این‌که معلمی شغل دشواری است، افزود: باید کاری کرد که در آموزش و پرورش بی‌عدالتی نباشد.

• ضرورت اجرای عدالت آموزشی
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز با ارایه‌ی گزارشی از فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی این اداره‌کل، ضمن تاکید بر اجرای عدالت آموزشی به‌عنوان یکی از اولویت‌های اصلی مدیران این سازمان گفت: عدالت آموزشی تا حدود زیادی در بخش آموزش در استان کرمان ایجاد شده است.
محمد محسن‌بیگی با اشاره به جمعیت 570 هزار نفری دانش‌آموز استان کرمان افزود: این جمعیت دانش‌آموزی ضرورت توجه به زیرساخت‌های عمرانی و فضای مطلوب را دارد که توصیه‌های ائمه جمعه و جماعات می‌تواند به‌عنوان یک رسانه‌ی اثرگذار در راستای جذب هرچه بیش‌تر خیران و معطوف ساختن نگاه افراد نیکوکار به رفع کمبودهای آموزش و پرورش ازجمله مدرسه‌سازی، در این زمینه ره‌گشا باشد.