چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 598 تاریخ: 1396/06/28 صفحه: 1
یکم تا سوم آبان‌ماه به میزبانی جیرفت؛
جشنواره‌ی استانی قصه‌گویی برگزار می‌شود
مرحله‌ی استانی بیستمین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی در کرمان، به میزبانی شهرستان جیرفت برگزار می‌شود.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان در سفر به شهرستان جیرفت با مسئولان این شهرستان پیرامون برگزاری مرحله‌ی استانی جشنواره‌ی قصه‌گویی گفت‌و‌گو و تبادل نظر کرد.
محسن روحی جشنواره‌ی قصه‌گویی را یکی از رویدادهای مهم و پراستقبال در کانون دانست و گفت: قصه‌گویی یک ابزار قدرتمند تربیتی است که می‌تواند بسیاری از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی را کاهش دهد.
روحی با بیان این‌که، برگزاری موفق 20 دوره جشنواره‌ی قصه‌گویی توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نشان از تاثیرگذاری این اتفاق مهم فرهنگی و اقبال خانواده‌ها به چنین برنامه‌هایی است، خاطرنشان کرد: برگزاری این‌گونه برنامه‌ها در شهرستان‌های مختلف استان باعث ورود فرهنگی به درون خانواده‌ها می‌شود و بدون تردید نتایج و اثرات آن نیز مشهود خواهد بود.
وی سرمایه‌ی اصلی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را اعتماد خانواده‌‌ها به این مجموعه برشمرد و یادآور شد: ظرفیت‌های مختلفی در کانون وجود دارد و می‌توان از این ظرفیت برای افزایش سطح فرهنگ و پرورش افرادی توانمند و عالِم برای آینده کشور بهره برد.
این مسئول فرهنگی به برگزاری جشنواره «مادران قصه‌گو» در زرند اشاره کرد و افزود: این تجربه نشان داد خانواده‌ها نیز خواهانِ چنین حرکت‌های فرهنگی هستند و وظیفه‌ی ما به‌عنوان مسئولان فرهنگی این است بسترِ مشارکت و حضور را برای آن‌ها فراهم کنیم.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان با اشاره به این‌که محور فعالیت‌های کانون کتاب و کتاب‌خوانی است، بیان کرد: حضور کودکان و نوجوانان در کانون اختیاری و براساس علاقه‌مندی است و این مهم باعث تاثیرگذاری بیش‌تر کانون بر کودکان و نوجوانان در انتخاب مسیر زندگی‌شان می‌شود.
روحی هم‌چنین اجرای برنامه‌های فرهنگی در جنوب استان را ضروری دانست و افزود: مراکز سیار روستایی کانون گام مهمی در حوزه‌ی عدالت فرهنگی است و تلاش داریم به‌زودی تعداد این مراکز را در جنوب استان توسعه و گسترش دهیم.