چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 631 تاریخ: 1397/04/12 صفحه: 3
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری:
«بابا بلد»، پیام‌های آموزشیِ شهروندی ارایه می‌دهد
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان از ارایه‌ی پیام‌های آموزشی شهروندی و اطلاع‌رسانی اقدامات شهرداری با شیوه‌های جدید خبر داد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمدعلی جوشایی گفت: در صددیم با ایجاد زمینه‌ی خلق و معرفی شخصیت یا شخصیت‌هایی فانتزی، نظیر طرح پیش‌ارائه‌شده‌ی «بابا بلد» یا «خانواده‌ی بابا بلد» با گرافیک مناسب و استفاده از جذابیت‌های هنری گوناگون در قالب انیمیشن، عروسک و تصویرسازی، به مناسب‌ترین و دلنشین‌ترین شیوه، پیام‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی اقدامات شهرداری را ارائه دهیم تا به مرور این شخصیت به نمادی شناخته شده، صمیمی و قابل احترام و اعتماد ازسوی شهرداری و کارکنان زحمت‌کش این نهاد برای جامعه تبدیل شود.
وی بیان کرد: در این راستا جلسات مشاوره و کارشناسی با شرکت و مشورت با افراد صاحب نظر در داخل و خارج استان آغاز شده تا بهترین طرح برای اجرا استفاده شود.
جوشایی ادامه داد: امیدواریم شخصیت فانتزی این طرح پس از مدت مشخصی در بین قشرهای مختلف مردم کرمان و در میان خانواده‌ها جایی برای خود پیدا کند تا بتواند پیام‌های آموزشی شهروندی و اطلاع‌رسانی را تأثیرگذار و به بهترین وجه ارایه دهد.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان با بیان این‌که در حال تدوین جدول فعالیت‌های موردی، فصلی، مناسبتی و اجرایی برای برنامه‌های صحنه‌ای و نمایشگاهی در مناطق جمعیتی شهر کرمان هستیم، گفت: راه‌اندازی واحدی تحت عنوان «مدیر و مشاور اجرایی در معاونت» در دستور کار است تا همه‌ی انتظارات و سفارش‌های بخش‌های مختلف شهرداری را در زمینه‌ی اجرای مراسم افتتاحیه، رونمایی، اعیاد و مناسبت‌های ملی و مذهبی، برنامه‌های روزانه و شبانه‌ی نشاط‌آور و مسابقات و گردهم‌آیی‌هایی که مورد نظر واحد سفارش‌دهنده است را با کارشناسی لازم به مطلوب‌ترین شکل و کمترین هزینه اجرا کنیم.
جوشایی افزود: این مهم با هماهنگی کامل شهرداران مناطق برای جلوگیری از موازی‌کاری و اتلاف وقت و هزینه، دنبال خواهد شد.
وی از به‌سازی، به‌روزرسانی، تکمیل، تجهیز و انتقال کاوشکده علوم مستقر در پارک ریاضیات به مجموعه‌ی پارک شهید مطهری به‌عنوان مرکز آموزش‌های پایه شهروندی اشاره کرد و با اشاره به باز نگری در اهداف و برنامه‌های این مجموعه گفت: این تغییر و تجهیز به‌گونه‌ای است که ضمن حفظ هویت علمی این کاوشکده، به مرکزی جذاب و مفید برای آموزش‌های مرتبط با مهارت‌های زندگی شهروندی از جمله شناخت چرخه‌ی بازیافت، علوم و فنون مربوط به فرایند پسماند، ضرورت نگهداشت فضای سبز شهری، صرفه‌جویی و حفظ منابع حیاتی شهر، ارایه‌ی اطلاعات ضروری و آموزش مهارت‌های خاص و آشنایی با اصول و فنون زندگی در کلان‌شهرها تبدیل شود.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان افزود: این کار نیز با کمک و مشارکت سایر ادارات و سازمان‌ها برای دانش‌آموزان و خانواده‌ها انجام خواهد شد.
جوشایی با اشاره به تمرکز و اجرای پروژه‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی در محور گردشگری شهر کرمان، از اضافه کردن شناسه‌های الکترونیکی به تابلوهای راهنمای این محور خبر داد.
وی به احیا و راه‌اندازی طبقه‌ی هم‌کف ساختمان زیبای خانه شهر و فعال‌سازی سالن خاطره‌انگیز این مکان مهم فرهنگی و هنری با هماهنگی اعضای شورای اسلامی شهر و سایر تشکل‌ها و سازمانهای مردم‌نهاد فرهنگی اجتماعی اشاره کرد و گفت: بازگرداندن این ظرفیت غیرقابل جایگزین به چرخه‌‌ی فعالت‌های عمومی شهر از برنامه‌های کوتاه‌مدت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان است.