چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 631 تاریخ: 1397/04/12 صفحه: 1
در آتش‌سوزی داروخانه‌ای در خیابان شریعتی؛
پنج آتش‌نشان دچار مصدومیت شدند
مدیر‌عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان از اطفای حریق داروخانه، واقع در خیابان شریعتی خبر داد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، علی عسکری با بیان این‌که این حریق ساعت 5:36 دقیقه بامداد امروز 11تیرماه توسط شهروندان به سامانه 125 این سازمان اطلاع داده شد، گفت: با هماهنگی ستاد فرماندهی عملیات (125) آتش‌نشانی کرمان، بلافاصله آتش‌نشانان از چهار ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: با توجه به هم‌جوار بودن بازار تاریخی شهر کرمان و مغازه‌های تجاری با محل آتش‌سوزی، مهار این آتش‌سوزی با تلاش بی‌وقفه‌ی 25 آتش‌نشان با استفاده از هفت خودروی اطفای حریق و امداد و نجات آغاز شد.
عسکری ادامه داد: آتش‌نشانان ضمن عملیات اطفای حریق، از سرایت آتش به واحدهای هم‌جوار جلوگیری کردند و اقدامات ایمنی برای واحدهای تجاری هم‌جوار و نزدیک به محل حادثه انجام گرفت.
مدیر‌عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان با بیان این‌که با توجه به وجود انبار دارو و مواد شیمیایی و هم‌چنین کلینیک پوست در این داروخانه، به‌دلیل آتش‌سوزی، دود بسیار زیادی در ساختمان و محل حادثه ایجاد شده بود، گفت: دود ناشی از آتش‌سوزی توسط آتش‌نشانان تخلیه شد.
عسکری افزود: این آتش‌سوزی پس از چهارساعت تلاش آتش‌نشانان شهر کرمان مهار شد و ایمنی واحدهای تجاری هم‌جوار نیز مورد بررسی قرار گرفت.
وی با بیان این‌که در این حادثه متأسفانه پنج نفر از آتش‌نشانان به‌علت دود زیاد ناشی از سوختن مواد شیمیایی و بهداشتی، دچار مصدومیت شدند، گفت: یک نفر از آتش‌نشانان به بیمارستان اعزام شد و چهار نفر نیز توسط عوامل اورژانس در محل حادثه درمان شدند.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان بیان کرد: علت این حادثه ازسوی کارشناسان این سازمان در دست بررسی است.
عسکری هم‌چنین از صاحبان واحدهای تجاری خواست نکات ایمنی را در نحوه‌ی انبار و چیدمان لوازم رعایت کرده و قبل از خروج از واحد تجاری، لوازم برقی را خاموش کنند.

اطفای حریق انبار واقع در بولوار قائم (عج)
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان هم‌چنین از اطفای حریق انبار، واقع در بولوار قائم (عجل‌الله‌فرجه) خبر داد.
عسکری با بیان این‌که در ساعت 17:52 دقیقه‌ی عصر 11 تیرماه از آتش‌سوزی انبار مواد غذایی واقع در بولوار قائم (عجل‌الله‌فرجه) (شرف‌آباد) مطلع شدیم، گفت: بلافاصله چهار دستگاه خودروی اطفای حریق از چهار ایستگاه آتش‌نشانی به محل آتش‌سوزی اعزام شد.
وی افزود: باتوجه به حجم زیاد کالاهای انبارشده، این حریق پس از یک ساعت تلاش 14 آتش‌نشان مهار شد.
عسکری ادامه داد: خوش‌بختانه این حادثه خسارت جانی نداشت و علت آن ازسوی کارشناسان این سازمان در دست بررسی است.

نجات مصدومان تصادف جاده‌ی «کرمان-زرند»
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان از برخورد یک دستگاه خودروی سواری پراید و یک دستگاه کامیون در ساعت 21:10 دقیقه‌ی 11 تیرماه نیز خبر داد و گفت: در این حادثه که در کیلومتر هفت محور «کرمان _زرند» به‌وقوع پیوست، آتش‌نشانان با حضور به‌موقع محل حادثه را ایمن‌سازی و از حریق خودروهای حادثه‌دیده جلوگیری کردند.
وی افزود: دو نفرمصدوم محبوس‌شده نیز از بین آهن‌پاره‌های خودروی پراید توسط آتش‌نشانان نجات یافتند و توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.