چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 633 تاریخ: 1397/05/09 صفحه: 12
شهردار کرمان:
میدان شورا پیاده‌راه می‌شود
شهردار کرمان گفت: مسایل فرهنگی اجتماعی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
به گزارش کرمان‌شهر آن‌لاین، سیدمهران عالم‌زاده در نشست خبری که با حضور محمدعلی جوشایی، معاون فرهنگی اجتماعی شهردار، با موضوعات فرهنگی اجتماعی برگزار شد، به وضعیت اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم اشاره کرد و گفت: در شرایط فعلی اهمیت مسایل فرهنگی و اجتماعی و اجرای برنامه‌های مختلف برای افزایش نشاط و شادابی مردم از اهمیت بیشتری برخوردار است.
وی با اشاره به توسعه‌ی فضاهای فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، بر توازن در پراکنش این فضاها تأکید کرد و گفت: در راه‌اندازی فضاهای فرهنگی اجتماعی شهرداری ازجمله فرهنگ‌سراها و خانه‌های فرهنگ، باید در چهار منطقه توازن وجود داشته باشد.

آماده‌سازی فرهنگ‌سراها و خانه‌های فرهنگ جدید
شهردار کرمان به آغاز آماده‌سازی برخی فضاهای فرهنگی اجتماعی در شهر کرمان اشاره کرد و با بیان این‌که اعتقادی به کلنگ‌زنی نداریم، گفت: پس از این‌که این فضاهای فرهنگی اجتماعی آماده بهره‌برداری شدند، اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
عالم‌زاده افزود: نوع نگاه به عملکرد این فضاها نیز متفاوت است و عملکرد آن‌ها به سمت آموزش‌های شهروندی و تعاملات اجتماعی خواهد رفت.
شهردار کرمان به پیاده‌راه کردن میدان توحید و میدان شورا اشاره کرد و گفت: طرح پیاده‌راه میدان توحید از گذشته در دستور کار بوده و پیاده‌راه میدان شورا هم در طرح‌های بالادستی دیده شده که در دستور کار قرار دارد.
عالم‌زاده به پیاده‌راه کردن میدان شهدا هم اشاره کرد و گفت: به‌دلیل مشکلات ترافیکی و مسایلی که در زمینه‌ی حمل‌و‌نقل در میدان شهدا وجود دارد، از مشاور درخواست کردیم در این رابطه بیشتر مطالعه کند.
وی افزود: در طرح‌های بالادستی، برخی محورها و خیابان‌ها نیز باید به پیاده‌راه تبدیل شوند که این مهم به‌صورت تدریجی در دستور کار قرار دارد.

تبدیل‌شدن برخی معابر به پیاده‌راه در ایام مختلف
شهردار کرمان ادامه داد: برخی معابر نیز در ایام مختلف به فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی اختصاص پیدا خواهد کرد تا به‌جای این‌که مردم با خودرو در این معابر حرکت کنند، پیاده در این معابر حضور پیدا کرده و از فعالیت‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی بهره‌مند شوند.

ضرورت اجرای طرح اتاف برای پروژه‌های شهری
عالم‌زاده بر اجرای طرح اتاف (ارزیابی تأثیرات اجتماعی فرهنگی) برای پروژه‌های شهری هم تأکید کرد و گفت: در پروژه‌ی میدان شهدا از مشاور خواستیم طرح اتاف این پروژه را آماده کند؛ ضمن این‌که اجرای طرح اتاف پیاده‌راه‌سازی میدان شورا را نیز می‌توان به دانشگاه شهید باهنر واگذار کرد.
وی در رابطه با تاریکی معابر شهر با بیان این‌که شهرداری متولی روشنایی معابر شهر نیست، گفت: روشنایی معابر شهر به‌عهده‌ی شرکت توزیع نیروی برق شمال است، اما هم‌چنان که شهرداری به‌دلیل کمبود منابع مالی و گستردگی شهر در خدمت‌رسانی با مشکل مواجه است، این شرکت هم احتمالاً در تأمین منابع برای روشنایی مطلوب معابر با مشکل روبه‌روست.

مطالعه‌ی ایجاد محورهای دوچرخه‌سواری با کارکرد حمل‌و‌نقل
شهردار کرمان به مشارکت شهرداری با بخش خصوصی برای ایجاد محور دوچرخه‌سورای در بولوار جمهوری‌اسلامی اشاره کرد و گفت: این محور دوچرخه‌سورای، کارکرد تفریحی و حمل‌و‌نقل خواهد داشت.
عالم‌زاده افزود: ایجاد محورهای دوچرخه‌سواری با کارکرد حمل‌و‌نقل، از اهمیت بیشتری برخوردار است که البته زمان‌بر است و نیاز به زیرساخت‌های لازم دارد.

شهرداری‌ها از ورود به ورزش حرفه‌ای منع شده‌اند
شهردار کرمان در رابطه با ورود شهرداری به ورزش حرفه‌ای هم تصریح کرد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور، شهرداری‌ها را از ورود به ورزش حرفه‌ای منع کرده است؛ ضمن این‌که من هم اعتقاد دارم ورزش حرفه‌ای باید توسط نهاد مربوط به آن دنبال شود و وظیفه‌ی شهرداری، پرداختن به ورزش همگانی است.
عالم‌زاده به شفافیت در شهرداری کرمان هم اشاره کرد و گفت: تا یک‌ماه آینده سایت شفافیت شهرداری کرمان بارگذاری می‌شود و تمام اطلاعات مالی و طرح‌های شهرداری روی این سایت قرار خواهد گرفت تا تمام شهروندان در جریان مسایل مختلف شهرداری کرمان قرار بگیرند.

برگزاری جشن یک‌سالگی فرهنگ‌سرای ماه بنی‌هاشم (ع)
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان نیز در این نشست خبری از برگزاری جشن یک‌سالگی فرهنگ‌سرای ماه بنی‌هاشم (علیه‌السلام) خبر داد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمدعلی جوشایی در نشست خبری که با حضور سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان برگزار شد، به ساخت فرهنگ‌سرای ماه بنی‌هاشم (علیه‌السلام) در شهرک بنی‌هاشم، توسط شهرداری کرمان با همکاری اداره‌کل راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: شهرداری کرمان، تنها دستگاهی است که در منطقه‌ا‌ی محروم از شهر فضای فرهنگی دارد.

برپایی جشن بادبادک‌ها
وی از برپایی جشن بادبادک‌ها هم خبر داد و گفت: جشن بادبادک‌ها با یک پیوست فرهنگی اجتماعی -به‌طور مثال احترام به والدین- به‌عنوان یک فستیوال و گردهمایی خانوادگی برگزار خواهد شد.
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان با بیان این‌که در حوزه‌ی اجتماعی هم یک برنامه‌ی بسیار مهم داریم، گفت: به‌زودی شوراهای محله در 60 محله‌ی شهر کرمان تشکیل خواهد شد.
جوشایی افزود: شوراهای محله با حضور اهالی هر محله تشکیل خواهد شد تا ضریب نفوذ شهرداری در محله‌های مختلف شهر افزایش پیدا کند.

شبکه‌سازی برای افزایش ضریب نفوذ شهرداری در محله‌ها
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان با بیان این‌که همکاران من در معاونت فرهنگی اجتماعی برای ارتباط با مردم به‌دنبال شبکه‌سازی هستند، گفت: این شبکه‌ی اجتماعی که تشکیل آن حدود شش‌ماه طول می‌کشد، با حضور حدود 200 هزار نفر از علاقه‌مندان به حوزه‌های فرهنگی اجتماعی شکل می‌گیرد تا ضریب نفوذ شهرداری در محله‌ها افزایش یابد.
جوشایی به وجود سه فرهنگ‌سرا و هفت خانه فرهنگ در شهر کرمان اشاره کرد و گفت: در شهر کرمان حداقل باید شش فرهنگ‌سرا و 30 خانه فرهنگ داشته باشیم.

برگزاری نخستین کنسرت ویژه‌ی بانوان در خانه شهر
وی هم‌چنین با بیان این‌که خانه شهر به‌زودی به چرخه‌ی خاطره‌انگیزی که داشته، برمی‌گردد، گفت: اولین کنسرت ویژه‌ی بانوان در خانه شهر برگزار خواهد شد.
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان افزود: هم‌چنین به‌زودی یک هویت بصری و نماد بسیار مطلوب در شهر کرمان ایجاد خواهد شد.