چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 633 تاریخ: 1397/05/09 صفحه: 14
شهردار کرمان تأکید کرد:
ضرورت شکل‌گیری شورای راهبردی ورزش شهرداری


شهردار کرمان گفت: ورزش برای شهر و شهرداری اهمیت ویژه‌ای دارد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سیدمهران عالم‌زاده در همایش مدیران و پیشکسوتان باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری کرمان، با بیان این‌که برای شهر پایدار نیاز به آدم‌های پایدار داریم، گفت: آدم پایدار فردی است که از سلامت جسم و روح برخوردار باشد و ورزش به سلامت جسم و روح کمک می‌کند.
وی با اشاره به جایگاه ورزش گفت: ورزش، ضامن سلامتی و شادابی شهروندان است و موجب اعتماد به نفس و کاهش اضطراب در افراد جامعه می‌شود.
شهردار کرمان فراهم کردن فضاها و زیرساخت‌های لازم در شهر برای ورزش شهروندان را مهم دانست و گفت: هم‌چنین فرهنگ‌سازی در زمینه‌ی ورزش از وظایف ذاتی شهرداری است.
عالم‌زاده افزود: شهرداری باید فضاهای عام‌المنفعه ایجاد کند تا مردم در آن به ورزش بپردازند.
عالم‌زاده در رابطه با پرداختن به ورزش همگانی و ورزش قهرمانی توسط شهرداری گفت: در شرایطی که باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری پس از 37 سال هنوز اساس‌نامه ندارد؛ پیش از پرداختن به ورزش قهرمانی، باید برای این باشگاه اساس‌نامه تدوین شود تا به‌عنوان یک نقشه‌ی راه بتوانیم براساس آن حرکت کنیم.
وی افزود: در این دوره به‌دنبال باشگاه‌داری نمی‌رویم؛ بلکه به‌دنبال ایجاد شورای راهبردی و مدیریت در حوزه‌ی ورزش هستیم تا مدیریت ورزش براساس نقشه‌ای که شورای راهبردی ترسیم می‌کند، حرکت کند.
شهردار کرمان در رابطه با نوع نگاه به باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری کرمان گفت: بیشتر دستگاه‌های اجرایی صرفاً برای سرویس‌دهی به کارکنان خود باشگاه ورزشی راه‌اندازی می‌کنند، اما آنچه که متعلق به شهرداری است، باید هم به درون مجموعه‌ی شهرداری و هم به شهروندان سرویس دهد.
شهردار کرمان با بیان این‌که بی‌بضاعتی امکان دارد به فراخور در هر دو حوزه‌ی مالی و فکری وجود داشته باشد، گفت: بی‌بضاعتی مالی را می‌توان به فرصت تبدیل کرد، اما اگر بی‌بضاعتی فکری وجود داشته باشد، حتی اگر پول هم باشد، درنهایت با بحران روبه‌رو می‌شویم.

توسعه‌ی ورزش با نخبه‌پروری و معرفی بزرگان ورزش
نایب‌رییس شورای اسلامی شهر کرمان گفت: نخبه‌پروری موجب توسعه‌ی ورزش همگانی خواهد شد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، علی بهرامی در همایش مدیران و پیشکسوتان باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری کرمان، با بیان این‌که پرداختن به ورزش همگانی دو رویکرد دارد، گفت: با تکیه به ورزش همگانی، نمی‌توان ورزش همگانی را در جامعه توسعه داد، اما اگر نخبه‌های ورزشی جامعه را معرفی کنیم، بسیاری از افراد و به‌ویژه جوانان و نوجوانان به ورزش رو می‌آورند.
رییس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر کرمان با تأکید بر این‌که باید نخبه‌ها و بزرگان ورزش شهر و استان را به جامعه معرفی کنیم، گفت: با معرفی بزرگان و نخبه‌های ورزش، می‌توانیم به سمت توسعه‌ی ورزش حرکت کنیم.
بهرامی افزود: رویکرد شورای اسلامی شهر کرمان، نخبه‌پروری و معرفی بزرگان ورزش به جامعه است.

تمام بخش‌های ورزشی شهرداری سامان‌دهی می‌شود
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان گفت: به‌زودی اداره ورزش و تفریحات، زیرمجموعه‌ی معاونت فرهنگی اجتماعی شکل می‌گیرد تا تمام بخش‌های ورزشی شهرداری را سامان‌دهی کند.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمدعلی جوشایی در همایش مدیران و پیشکسوتان باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری کرمان، با بیان این‌که این اداره کارهای ستادی و تدوین اساس‌نامه‌ی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری را دنبال خواهد کرد، گفت: کم‌کم می‌توانیم به‌سراغ ورش قهرمانی هم برویم، اما ابتدا باید زمینه‌های تیم‌داری را در باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری فراهم کنیم.
وی تدوین اساس‌نامه‌ی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری را ضروری دانست و گفت: انتخاب اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل در چارچوب ضوابط در دستور کار است.
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان با بیان این‌که طبق نظر شهردار محترم طی دوسه‌ماه اخیر بررسی داشته‌های باشگاه و این‌که چه مسیری می‌خواهد طی کند دنبال شد، گفت: در این مدت به این نتیجه رسیدیم باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری نیاز به تغییر در رویکرد دارد؛ ضمن این‌که تکمیل زیرساخت‌های باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری نیز باید در اولویت قرار گیرد.
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان در پایان از مدیران و پیشکسوتانی که طی سه دهه‌ی اخیر برای باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری تلاش کرده‌اند، تشکر کرد.