چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 643 تاریخ: 1397/12/11 صفحه: 2
شهردار منطقه چهار:
کرمان‌شهر باید صدای مردم باشد
شهردار منطقه چهار شهر کرمان گفت: نشریه کرمان‌شهر، باید صدای مردم باشد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمدحسین مؤمنی در دیدار سردبیر و اعضای هیأت تحریریه کرمان‌شهر با وی، افزود: ممکن است در مسیر خدمت‌رسانی به شهروندان، مسایلی از دید مدیران شهری مغفول بماند؛ بنابراین، کرمان‌شهر باید این مسایل را به مدیران شهری گو‌ش‌زد کند.
وی با بیان این‌که آنچه که سرعت شهرداری را کُند می‌کند، به عدم فرهنگ‌سازی مناسب در زمینۀ فرهنگ شهروندی برمی‌گردد، گفت: با ارتقای سطح فرهنگ شهروندی و افزایش مشارکت شهروندان، می‌توانیم پروژه‌های بهتری در شهر اجرا کنیم.
شهردار منطقه چهار از کرمان‌شهر، به‌عنوان یکی از ابزارهای قدرتمند شهرداری برای برقراری ارتباط مؤثر با شهروندان نام برد و گفت: باید نشریه کرمان‌شهر را به فرصت بزرگ‌تری برای برقراری ارتباط با مردم و افزایش مشارکت شهروندان تبدیل کنیم.
مؤمنی رسانه‌ها و مطبوعات را در پیوند بیشتر مردم با مدیران شهری مؤثر دانست و گفت: با آشتی بین شهرداری و شهروندان می‌توانیم در خدمت‌رسانی به مردم و اجرای پروژه‌های شهری گام‌های بزرگ‌تری برداریم.
وی افزود: اگر کرمان‌شهر به وظیفۀ اصلی خود که همان افزایش فرهنگ شهروندی است، برگردد، بسیاری از دغدغه‌های شهرداری برطرف می‌شود.
شهردار منطقه چهار کرمان با بیان این‌که در پرداخت عوارض ازسوی مردم با مشکل مواجه هستیم، گفت: مردم، قبوض برق، آب، گاز و تلفن خود را به‌موقع پرداخت می‌کنند؛ چراکه اگر به‌موقع نسبت به پرداخت این قبوض اقدام نکنند، با قطعی این خدمات روبه‌رو می‌شوند، اما متأسفانه نسبت به پرداخت هزینه‌های شهرنشینی در قالب عوارض و بهای خدمات شهری، اقدام نمی‌کنند.
مؤمنی تصریح کرد: شهرداری نیز طبق قانون در صورت عدم پرداخت عوارض و بهای خدمات شهری ازسوی مردم، می‌تواند نسبت به قطعی برق شهروندان اقدام کند، اما این کار را در شأن مردم کرمان نمی‌دانیم.
وی افزود: شهرداری به جز پرداخت عوارض و بهای خدمات شهری ازسوی شهروندان، منبع درآمد دیگری ندارد؛ بنابراین، ازجمله مسایلی که کرمان‌شهر باید به آن بپردازد، تشویق مردم به پرداخت عوارض است.
شهردار منطقه چهار هم‌چنین از تلاش سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان، برای آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم در حوزه‌های مختلف شهری خبر داد و گفت: امیدواریم با اقداماتی که در دست انجام است، بخشی از مشکلات شهرداری کرمان تا چندسال آینده برطرف شود.
رضا شمسی، سردبیر نشریه کرمان‌شهر نیز در این دیدار، قدرتمندتر شدن کرمان‌شهر را موجب اعتبار بیشتر شهرداری دانست و با اشاره به کمبود امکانات و نیروی انسانی در نشریه کرمان‌شهر، خواستار همکاری مدیران شهری ازجمله شهردار منطقه چهار با این نشریه شد.