چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 643 تاریخ: 1397/12/11 صفحه: 2
شهردار منطقه دو:
کرمان‌شهر مسایل قانونی را به شهروندان اطلاع‌رسانی کند
شهردار منطقه دو گفت: اطلاع‌رسانی درست خدمات ارایه‌شده و فرهنگ‌سازی مناسب توسط کرمان‌شهر، موجب مطلوب شدن روزبه‌روز وضعیت شهر خواهد شد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، علی سعیدی در دیدار سردبیر نشریه کرمان‌شهر و اعضای هیأت تحریریه این نشریه با وی، بر تقویت حس تعلق شهروندان نسبت به شهر تأکید کرد و گفت: تقویت حس تعلق شهروندان، موجب افزایش مطالبه‌گری و کاهش هزینه‌های خدمت‌رسانی خواهد شد.
وی افزود: شهرداری به لحاظ افزایش مشارکت شهروندان در تأمین منابع مالی، نیاز به ارتباط دوسویه با مردم دارد که کرمان‌شهر می‌تواند این اتفاق را رقم بزند.
شهردار منطقه دو با بیان این‌که اهالی محله‌هایی که حس تعلق بیشتری نسبت به شهر و محلۀ خود دارند، به روش‌های مختلف درخواست‌های خود را ارایه می‌کنند، گفت: ما نیز در شهرداری منطقه دو، محله‌هایی را که اهالی مطالبه‌گر دارند و در عین حال با شهرداری مشارکت می‌کنند، در اولویت قرار می‌دهیم.
سعیدی افزود: متأسفانه در برخی محله‌ها، اهالی نسبت به شهر و محلۀ خود بی‌تفاوت هستند و یا خدمت‌رسانی در محله را وظیفۀ شهرداری می‌دانند، اما تعداد نیرو و امکانات شهرداری محدود است؛ بنابراین، شهروندان باید ضمن مشارکت با شهرداری از طریق پرداخت عوارض، محله و نقاط مختلف شهر را رصد کنند و از طریق راه‌های ارتباطی ازجمله نشریه کرمان‌شهر، سامانۀ 137 و یا فضای مجازی، مشکلات را به گوش مدیران شهری برسانند تا نسبت به رفع مشکلات اقدام شود.
وی با بیان این‌که متوسط پرداخت عوارض نوسازی توسط شهروندان کرمانی، 25 درصد است، گفت: هرچه میزان پرداخت عوارض ازسوی شهروندان افزایش پیدا کند، خدمات بیشتری می‌توانیم در شهر ارایه کنیم.
شهردار منطقه دو هم‌چنین بر افزایش ضریب نفوذ نشریه کرمان‌شهر بین مردم تأکید کرد و گفت: با توجه به وجود فضای مجازی، مردم کمتر به نشریه و کتاب رجوع می‌کنند؛ بنابراین، باید با ایجاد جذابیت‌های مختلف در نشریه، مردم را به مطالعۀ نشریه کرمان‌شهر ترغیب کنید.
سعیدی افزود: نشریه کرمان‌شهر باید مسایل قانونی را به شهروندان اطلاع‌رسانی و بازخورد آن را نیز به مدیران شهری ارایه کند؛ ضمن این‌که باید به مسایل شهری از دید تخصصی و کارشناسی بپردازد.
وی بر فرهنگ‌سازی در خصوص مسایل شهروندی تأکید کرد و گفت: یکی از مواردی که در منطقه دو نسبت به آن اقبال بیشتری وجود دارد، ساخت‌و‌ساز است، اما مسبب این اتفاق، ما مدیران شهری هستیم که شهر را در اختیار ساختمان‌سازی قرار دادیم و این ذهنیت در افراد ایجاد شده که باید همه‌چیز ازجمله فضای شهری را در اختیار ساختمان‌ساز بگذاریم و هم‌چنین می‌تواند برای ساخت‌و‌ساز، حق‌و‌حقوق شهروندان را نادیده بگیرد.
شهردار منطقه دو افزود: هم‌چنین مسایلی ازجمله توجه به سیما و منظر شهری و استفادۀ درست از مکان‌های تفریحی نیز باید فرهنگ‌سازی شود که کرمان‌شهر در این خصوص نقش مهمی دارد.
رضا شمسی، سردبیر نشریه کرمان‌شهر نیز در این دیدار با تأکید بر پرداختن به موضوعات شهری به‌صورت تخصصی گفت: برخی مسایل که در فضای مجازی ارایه می‌شود، نیاز به تأمل بیشتر و نگاه تخصصی‌تر دارد که کرمان‌شهر می‌تواند به این مسایل به‌صورت کارشناسی و تخصصی بپردازد.
وی در خصوص انعکاس اخبار و فعالیت‌های مناطق چهارگانۀ شهرداری نیز گفت: در این رابطه نیازمند دریافت اخبار فعالیت‌ها و اقدامات مناطق چهارگانه و سایر سازمان‌ها و واحدهای شهرداری به‌صورت نظامند‌تر هستیم.
شمسی هم‌چنین از انتشار «کرمان‌شهر منطقه»، ویژۀ هر یک از مناطق چهارگانه به‌صورت ماهانه خبر داد.