چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 643 تاریخ: 1397/12/11 صفحه: 3
استاندار کرمان در آیین بهره‌برداری از زیرگذر آزادی:
فرهنگ‌سازی در خصوص وظایف شهروندی ضروری است


استاندار کرمان گفت: شهرداری کرمان باید به موازات پروژه‌های عمرانی و رعایت حقوق شهروندی، در خصوص وظایف شهروندی نیز فرهنگ‌سازی کند.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمدجواد فدایی با اشاره به اهمیت تغییر نگرش شهروندان به حقوق شهروندی و مسایل اجتماعی گفت: شهرداری کرمان به موازات پروژه‌های عمرانی و رعایت حقوق شهروندی، باید نسبت به فرهنگ‌سازی در زمینۀ وظایف شهروندی نیز اقدام کند.
استاندار کرمان ضمن قدردانی از اهالی و کسبۀ محدودۀ میدان آزادی که با وجود مسایل و مشکلات موجود، در حین اجرای این پروژه صبوری کردند، گفت: زمان‌بندی پروژه‌ها به آسیب‌شناسی نیاز دارد؛ چراکه علی‌رغم زمان‌بندی پروژه‌ها براساس مسایل کارشناسی، اما پروژه‌ها در موعد مقرر به بهره‌برداری نمی‌رسند.
وی افزود: تأخیر در مدت‌زمان اجرای پروژه‌ها از چهار حالت ازجمله کارشناسی ضعیف، نبود دانش کافی برای ارزیابی، نبود تعهد و بروز اتفاقات پیش‌بینی نشده، خارج نیست.
استاندار کرمان با تأکید بر این‌که دلایل به تعویق افتادن پروژه‌ها باید به‌صورت شفاف به مردم اعلام شود، تصریح کرد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (صلی‌الله‌علیه‌وآله) باید پاسخ‌گو باشد که چرا پروژۀ روگذر شهید الله‌دادی (ابوذر) که براساس صورت‌جلسه قرار بود حداکثر تا اواخر اسفندماه به بهره‌برداری برسد، اکنون تاریخ بهره‌برداری از آن، سه‌ماه آینده اعلام می‌شود؟
فدایی هم‌چنین با اشاره به فعالیت آزمایشی پروژۀ تله‌کابین پردیسان قائم (عجل‌الله‌فرجه) در اسفندماه سال‌جاری بیان کرد: تله‌کابین شهر کرمان نیز براساس صورت‌جلسه باید اواخر خردادماه سال آینده به‌صورت رسمی به بهره‌برداری برسد.

بهبود وضعیت ترافیک شهر کرمان
رییس شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این آیین گفت: بخشی از اقدامات شهرداری در راستای خدمات‌رسانی به شهروندان، بخشی مربوط به اداره امور شهر و بخشی نیز به ایجاد زیرساخت‌ها و تبدیل عوارض پرداختی شهروندان به سرمایه‌ها و دارایی‌های شهر است.
محمد فرشاد زیرگذر آزادی را از سرمایه‌های شهر کرمان برای آیندگان دانست و گفت: شهر کرمان در طول تاریخ به‌عنوان بزرگ‌ترین و حساس‌ترین مرکز اداره، تجارت و توسعه منطقه جنوب‌شرق کشور محسوب می‌شده و دارای ظرفیت‌های نهفته‌ای است که بخشی از آن توسط شهرداری‌ها بالفعل می‌شود.
وی توسعۀ متوازن و مطلوب شهر را یکی از اهداف شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان دانست و افزود: ساماندهی میدان هفت‌باغ، بهبود ترافیک و توسعۀ حمل‌ونقل عمومی، احیای بافت تاریخی، ایجاد پارکینگ، توسعه فضای سبز، زیباسازی شهر، توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی و تسریع در تعیین‌تکلیف پروژه‌های شهید مطهری و کوثر، از برنامه‌های دو سال باقی‌مانده از عمر دورۀ پنجم شوراست.

ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزۀ ترافیک
شهردار کرمان هم در مراسم بهره‌برداری از زیرگذر آزادی، مشارکت مردم با شهرداری را ضروری دانست و گفت: با مشارکت مردم اداره امور شهر و خدمت‌رسانی به شهروندان ارتقا خواهد یافت.
سیدمهران عالم‌زاده با بیان این‌که ساخت زیرگذر آزادی از مهرماه ۹۴ شروع شد، گفت: خوشبختانه با همراهی مردم به‌ویژه ساکنان و کسبۀ اطراف میدان و هم‌چنین دستگاه‌های مختلف مرتبط ازجمله دستگاه‌های خدمت‌رسان، این پروژه تکمیل شد و به بهره‌برداری رسید.
وی هدف از اجرای این پروژه را حل مشکلات ترافیکی دانست و بر فرهنگ‌سازی در حوزۀ ترافیک تأکید کرد.
عالم‌زاده با بیان این‌که مردم به‌عنوان صاحبان اصلی شهر محسوب می‌شوند، گفت: باید برای تسهیل در عبور و مرور شهروندان، کار کارشناسی انجام شود.
شهردار کرمان با بیان این‌که رویکرد شهرداری در دوره‌ی جدید، اجرای پروژه‌های مردم‌محور است، گفت: باید فضای شهر را برای حضور بیشتر مردم آماده کنیم.
عالم‌زاده افزود: در این راستا ۱۰ پارک و پیاده‌راه به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی هم‌چنین از اعضای شورای اسلامی شهر در دورۀ چهارم و تمام افرادی که در به ثمر رسیدن این پروژه نقش داشتند و در کنار شهرداری بودند، تشکر کرد.
عالم‌زاده از اعضای شورای اسلامی شهر در دورۀ پنجم نیز تقدیر و بیان کرد: همدلی بسیار خوبی که بین شورا و شهرداری وجود دارد، موجب شده امور شهر به‌طور مطلوب پیش برود و در حل مسایل و مشکلات شهر گام برداریم.
شهردار کرمان از قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، مؤسسه شهید رجایی و همکارانش در حوزه‌های مختلف شهرداری که در اجرای این پروژه نقش داشتند نیز، تشکر کرد.
لازم به ذکر است؛ پروژه زیرگذر میدان آزادی کرمان، در مهرماه سال 94 توسط گروه تخصصی شهید رجاییِ قرارگاه خاتم‌الانبیا (صلی‌الله‌علیه‌وآله) آغاز شد.
این پروژه در سوم اسفندماه 1397 با هزینه‌ای بالغ بر یک‌صد و هشت میلیارد تومان، به بهره‌برداری رسید.
در این پروژه طول کل مسیر «بهمنیار- استقلال» 930 متر و طول مسیر «جمهوری‌اسلامی تا میدان آزادی» 245 متر است.