چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 643 تاریخ: 1397/12/11 صفحه: 4
خانه‌تکانی را به روزهای پایانی سال موکول نکنیم
۲۲ غرفۀ تفکیک آماده دریافت پسماندهای خشک
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان، از شهروندان خواست در روزهای پایانی سا‌ل به تفکیک پسماند خشک بیش‌ازپیش توجه کنند.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمد قربانی گفت: در اسفندماه تولید پسماند در شهر کرمان افزایش چشم‌گیری پیدا می‌کند و خدمت‌رسانی برای جمع‌آوری زباله‌ها دوچندان می‌شود.
وی با بیان این‌که در روزهای عادی سال، میانگین تولید زباله روزانه در کرمان ۴۰۰ تن است، اما در روزهای پایانی سال دو برابر می‌شود، گفت: آنچه باعث افزایش پسماند در ماه آخر سال می‌شود، پسماند تر نیست؛ بلکه پسماند خشک و دورریزهای ارزشمند است که در صورت تفکیک در مبدأ، امکان بازیافت آن‌ها وجود دارد.
قربانی با اشاره به اجرای طرح تفکیک از مبدأ گفت: دکتر نیکویی، معاون خدمات شهری شهردار، بر افزایش مشارکت شهروندان برای اجرای طرح تفکیک از مبدأ تأکید مستمر و مداوم دارد؛ چراکه این طرح علاوه بر کاهش هزینه‌ها و حفظ محیط زیست، موجب کاهش حجم و وزن پسماند تولیدی شهروندان نیز می‌شود.
وی از شهروندان خواست جهت انتقال پسماند خشک حجیم خود (شامل لوازم خانگی مازاد و ارزشمند) قبل از بیرون گذاشتن از منزل که باعث آلودگی بصری محله نیز می‌شود، با شماره ۱۳۷ تماس گرفته تا زمینۀ انتقال آن‌ها به سهولت فراهم شود.
قربانی خاطرنشان کرد: این وسایل طی پروسه‌ای در اختیار افراد نیازمند قرار می‌گیرد و نیاز قشری از افراد جامعه مرتفع می‌شود.
وی افزود: تفکیک و جمع‌آوری این وسایل به مدیریت پسماندهای شهری کمک می‌کند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند ادامه داد: در شهر کرمان ۲۲ غرفه تفکیک آماده دریافت پسماندهای خشک تفکیک‌شده و کم‌حجم شهروندان است.