چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 643 تاریخ: 1397/12/11 صفحه: 8
هنوز کلمه زیبا است
گروه فرهنگ و هنر – چهارشنبهٔ گذشته فروشگاه شهر فرهنگ کرمان میزبان جمعی از شاعران، نویسندگان و اهالی رسانه بود که دعوت شده بودند تا در جشن امضای سومین مجموعه شعر مجید رفعتی با نام «اشدّ ملاقات» حاضر باشند.
در این مراسم، حمید نیک نفس، مهدی صمدانی و شهرام پارسا مطلق به شعرخوانی و ارائهٔ نقطه نظرات خود پرداختند. این جشن کتاب با شعرخوانی مجید رفعتی و امضای دفتر شعرش برای علاقه‌مندان پایان یافت. استقبال خوب علاقه‌مندان به شعر از این مراسم به رخ حاضران در جلسه می‌کشید که گویی شعر و کلمه برای بسیاری از فارسی‌زبانان هنوز زیبا است و روح ایشان را می‌نوازد.
مجید رفعتی شاعر اهل سیرجان و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد کرمان در رشته‌ی معماری است و دکترای رشته‌ی فلسفه و هنر خود را از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران گرفته است. از او تا کنون پیش از اشدّ ملاقات، مجموعه شعرهای «همه چیز عادی‌ست» و «دوئل دو صندلی خالی» به چاپ رسیده‌ است.

محمد مفتاحی در بخش «کتاب» سایت الف در یادداشتی دربارهٔ آخرین مجموعه شعر رفعتی نوشته است: «شعرهای «اشدّ ملاقات» شعرهایی کوتاه و گاه نیمه بلند هستند. گاهی عاشقانه، گاهی اجتماعی و جهان شمول.»
او همانجا باز می‌نویسد: «گویی این مجموعه‌ی شعر، کتابی است پر از عشق و عقل و درک و درد و راز و رمز و البته تعهد و مسئولیت.»
در پایان این مجال اندک با قطعه‌ای از اشدّ ملاقات، با شعر رفعتی بیشتر آشنا می‌شویم.

«صلح دستش را بریده/ بوی خون بند نمی‌آید/ خمپاره‌ها خودکار شلیک می‌کنند/ و ما/ در آتش‌‌بس می‌سوزیم/ مرده ریگ نیاکان خنجر خونینی است/ که دست به دست می‌شود/ سینه به سینه/ می‌کشیم و تشییع می‌کنیم/ می‌کشیم و انکار می‌کنیم/ دست‌های‌مان شلیک می‌کنند/ بی ‌آن که تفنگی داشته باشند/ به مردمانی که دشمنی می‌کنند/ بی آن که دشمن باشند/ انگار/ در آغاز کلمه بود/ و هنوز همچنان کلمه است/ که از دهانش خون می‌چکد»