چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 647 تاریخ: 1398/03/01 صفحه: 8
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان:
شهروندان نکات ایمنی مربوط به کولرهای آبی را رعایت کنند
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: با توجه به فرارسیدن فصل گرما و استفاده از وسایل سرمایشی، لازم است شهروندان برای حفظ جان و سلامتی خود، نکات ایمنی مربوط به کولر های آبی را بدانند و رعایت کنند.
علی عسکری در این باره گفت: شاید راه اندازی کولرها کار ساده‌ای به نظر برسد اما در واقع با جان افراد در ارتباط است.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرمان، مدیر عامل این سازمان به شهروندان توصیه کرد: نصب و راه اندازی کولر باید توسط سرویس کار مجاز انجام گیرد و لازم است در ابتدا دفترچه راهنمای کولر مطالعه شود.
وی در ادامه بیان کرد: با توجه به این مساله که هر ساله تعداد زیادی از هموطنان به علت رعایت نکردن اصول ایمنی برق در کولرهای آبی دچار برق گرفتگی و حادثه می‌شوند و در بسیاری از موارد دیده شده که افراد به علت بی‌تجربگی قطع کردن برق را فراموش می‌کنند و متاسفانه دچار برق گرفتگی می‌شوند، لازم است هنگام سرویس، کولر حتما خاموش و شهروندان توجه داشته باشند قطع بودن کلید کولر به هیچ عنوان دلیل بر برق دار نبودن سیستم‌های کولر نیست و در صورت امکان حتما برق ساختمان قطع شود.
عسکری گفت: بایستی مسیر انشعاب جریان برق و سیم کشی کولر کنترل تا از سلامت و صحت آن اطمینان حاصل شود و در مواقع ترک منزل در مدت زمان طولانی و مسافرت حتما جریان برق و آب کولر قطع گردد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی تاکید کرد: نصب فیوز مناسب در کولرها نیز ضروری است و شهروندان باید توجه داشته باشند که ریختن آب با شیلنگ بر روی پوشال‌ها می‌تواند خطر آفرین باشد؛ ضمن این که لازم است در نصب کولرها دقت شود تا خطر سقوط نداشته باشد و جهت جلوگیری از آتش‌سوزی، کولرها در مکان‌های امن و با فاصله از دودکش‌ها نصب شوند.
عسکری در پایان از شهروندان خواست: همواره به خاطر داشته باشند که عظیم‌ترین و خطرناک‌ترین حوادث در دل کوچکترین بی‌احتیاطی‌ها نهفته است.