چاپ نیازمندی های کرمان شهر در پانزده هزار نسخه همرا با نمایش در سایت کرمان شهر و کرمان شهر آنلاین

آگهی های خود را با یک تماس در نیازمندی های کرمان شهر چاپ کنید 09140602416
03432266062

شماره: 662 تاریخ: 1398/08/14 صفحه: 4
مصرف کافئین طی بارداری
اگر عادت دارید همیشه موقع صبح یک فنجان قهوه بنوشید. باید فکری به حال این وضعیت بکنید.کافئین ، نوشیدنی انرژی‌زای موثری است اما ادرارآور هم هست و باعث می‌شود که کلسیم و مواد مغذی دیگر مورد نیاز برای بارداری قبل از اینکه جذب بدن شود، از آن خارج شود . یکی دیگر از اثرات کافئین ، تحریک کننده بودن آن است که باعث ایجاد نوسان در خلق و خو می‌شود .
آزمایشات اخیر نشان می‌دهد که دو فنجان قهوه در روز مناسب است اما مصرف بیشتر آن ( حدود 5 تا 6 فنجان قهوه در روز ) خطر سقط جنین را افزایش می‌دهد . بهتر است همیشه جانب احتیاط را در نظر بگیرید، زمانی که در انتظار بارداری هستید، کافئین را به یک یا دو فنجان کوچک کاهش دهید و یا آن را کاملا کنار بگذارید، در ادامه چند راهکار برای سهولت این کار ارائه شده است. به خاطر داشته باشید که دلیل شما از انجام این کار چیست. البته از قبل این را می‌دانید که باید در بارداری کافئین را حذف کنید اما ضرر ندارد که به خودتان یادآوری کنید، با این کار هم به خودتان و هم به جنین سود می‌رسانید. هر چیزی را که راجع به محدودکردن کافئین دوست دارید و به شما کمک می‌کند، پیدا کنید . به جای نوشابه گازدار از دیدن آب یا آبمیوه خوشحال شوید.
نوشیدنی های انرژی زای سالم‌تری با ترکیب آب گازدار و پروتئین تهیه کنید، حتی یک فنجان چای حاوی 40 میلی گرم کافئین است. کافئین در نوشیدنی‌های غیر الکلی، شکلات، بستنی با طعم قهوه نیز به طور پنهان وجود دارد.
اگر بخواهید 6 فنجان قهوه، را یک روزه کنار بگذارید سیستم بدن شما دچارشوک می‌شود و احساس خستگی و سردرد می کنید ، پس به جای آن برنامه سریع الاجرا، روندی کندتر را در پیش بگیرید. با کم کردن یک فنجان در روز شروع کنید تا زمانی که به 2 فنجان در روز برسید و یا همین روش را ادامه دهید تا زمانی که کاملا حذف شود.
اگر به نظر رسید که این برنامه هم سریع است با همان تعداد فنجان ادامه دهید اما به صورت نصف نصف برای هر فنجان از قهوه بدون کافئین استفاده کنید، نصف دیگر را طبق عادت خودتان درست کنید. با این روش فنجان قهوه شما رفته رفته عاری از کافئین می‌شود.