شماره: 592 تاریخ: 1396/05/17 صفحه: 2
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کرمان:
آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را به حاشیه‌ی شهرها برده‌ایم
مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای استان کرمان گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را به سکونت‌گاه‌های غیررسمی و حاشیه‌ی شهرها می‌بریم و در ایام تابستان و تعطیلات این مهم را با جدیت دنبال می‌کنیم.
محمدرضا جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار کرمان‌شهرآن‌لاین، با اشاره به این‌که این اقدام با همکاری فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای حمایتی انجام می‌شود، افزود: آموزش در روستاها را نیز مدنظر قرار داده‌ایم و قصد داریم با نیازسنجی در روستاها و بین عشایر، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مهارتی را بین مردم ساکن در این مناطق ترویج دهیم.
وی در ادامه، از اعلام آمادگی دهیاری‌ها، بخشداری‌ها و سازمان‌ عشایری استان در زمینه‌ی آموزش خبر داد و گفت: با ایجاد اولین شورایاری‌های روستایی در روستای ده‌زیار از توابع بخش چترود، توانستیم با ایجاد خانه‌ی مهارت تعداد زیادی از افراد روستایی را در رشته‌های مختلف آموزش دهیم.
جهانگیری با تاکید بر این‌که قصد داریم در جهت ارائه‌ی خدمات بیش‌تر، شورایاری‌های روستایی را گسترش دهیم، افزود: ما در هر شهرستان بیش از یک خانه‌ی مهارت ایجاد کردیم.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان در ادامه، از تصویب طرح «هر شهرستان یک روستای بدون بیکار» در سال‌جاری خبر داد و بیان کرد: این طرح در شورای اشتغال استان مصوب شده و با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی دنبال می‌شود.